Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi, Oldukça Yüksek

Amazon, Yüzüklerin Efendisi'nin dizisi için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir bütçe belirledi. 

Sevilen kitap serisi ve film uyarlamasının şimdi de dizisi yapılacak. Bu haber duyurulduğundan beri, televizyon devleri adeta birbirleri ile yarış içerisindeydi; tabii ki, bu diziyi kendi bünyelerine katabilmek için. Bizler de Netflix mi yapacak yoksa HBO mu diye düşünürken, bu projeyi Amazon’un yapacağını öğrendik.

Amazon, dizinin çalışmalarına yeni başladı ve bu başlangıç bütçe belirlenmesi ile yapıldı. Amazon sadece isim hakları için 250 milyon dolar ödedi. Dizinin toplam bütçesi de 1 milyar dolara yakın olacak. Şöyle açıklayalım; bu rakam ile seriye bir film üçlemesi daha yapılabilir.

Amazon bu duyuruyu yaparken Tal Yguado, ayrıntıları şu sözlerle belirtti; “Yüzüklerin Efendisi, edebi eserleri ve sinema filmleri ile nesiller boyunca hayranlarının hayal gücünü etkileyen kültürel bir olgu haline geldi. Bu heyecan verici iş birliği sayesinde Tolkien Estate, Trust, HarperCollins ve New Line ile çalışmaktan onur duyuyoruz ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarını televizyonda yeni bir destansı maceraya çıkaracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Dizinin, Yüzüklerin Efendisi’nin ilk filmi ile Hobbit arasında geçen dönemi anlatacağını da belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE