Youtube Gaming Hakkında Bazı Görseller ve Detaylar Yayımlandı

Video oyunlarınızı canlı yayında oynayabildiğiniz veya izleyebildiğiniz bir platform olan ‘’Twitch’’ e rakip olacak Youtube Gaming için bazı görseller yayımlandı.

Paylaşılan bazı detaylar oyun severleri heyecanlandıracağa benziyor, işte bazıları:

  • Youtube Gaming’in DVR modu sayesinde, kullanıcılar isterlerse yayını durdurabilip daha sonra gecikmeli olarak yayını izleyebilecekler, bu özelliğin Twitch’de olmadığını hatırlatalım.
  • Takip ettiğiniz yayıncıları ‘’Yıldız’’ tuşuna basarak işaretleyecek ve online olduklarında bir uyarı mesajı alacaksınız.
  • Youtube’de bulunan milyonlarca oyun videosu ‘’gaming’’ kategorisi altında toplanırken, ayrıca değişik 25.000 oyunun ana sayfalarının altında da kategorize edilmiş durumda.
  • İlk çıkan haberlerde,  Youtube üyeliği sayesinde Youtube Gaming’e otomatik üyelik olacağı bilgisi paylaşılmıştı ama son çıkan haberler 2 ayrı üyelik olacağı yönünde.
  • Canlı yayıncıları en çok ilgilendiren kısım olan bağış (donation)  bölümü Youtube Gaming’de de olacak ama sistemin nasıl işleyeceği konusunda şu an için çok fazla detay yok.

Bu senenin yaz aylarında Amerika ve İngiltere’de oyun severlerin ilgisine sunulacak Youtube Gaming’in, Twitch’le nasıl rekabet edeceği merakla bekleniyor. Twitch yakın zaman önce Amazon tarafından satın alınmıştı, Youtube’ünde sahibinin Google olduğunu düşünülünce, çok çetin bir rekabetin olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Aşağıda, Youtube Gaming’in Beta sürümünden bazı görselleri paylaşıyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE