Yotube’den Twitch’e Rakip ‘’Uygulama ve Web Sitesi’’

Youtube, sadece video oyunlara özel olacak bir uygulama ve web sitesi lansmanı hazırlığında olduğunu duyurdu.

‘’Youtube Gaming’’ isminde olacak uygulama 25.000’den fazla oyun için hazırlanmış sayfalar içerirken, kullanıcılar istedikleri oyun videolarını veya canlı yayınları izleyebilecekler. Oyunlar hakkında son güncellemeler ve ek içeriklerin de oyun severlerin ilgisine sunulacağı bu sistem için hali hazırdaki Youtube hesabınızı kullanabileceksiniz.

Öte yandan, aynı Twitch’te olduğu gibi, sevdiğiniz yayımcıların kanallarına (channel) üye olabileceksiniz, ayrıca takip edildiğiniz kanallar da canlı yayın başladığında bir uyarı mesajı da alacaksınız.

Bir diğer özellik olarak, arama motoru da oyunlara uygun olarak geliştirilmiş durumda mesela ‘’call’’ kelimesi yazdığınız da karşınıza ‘’Call of Duty’’ gelecek.

Youtube Gaming, bu yaz aylarında Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de faaliyete geçecek. Tarayıcılar ve mobil cihazlarda sistemin çalışacağı teyit edilirken, oyun konsolları konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. 2014 yılında Youtube üzerinden ‘’music’’ kelimesinden sonra en çok aranan kelimenin ‘’minecraft’’ olduğu duyurulmuştu. Konunun uzmanları, Youtube’ün bu tarz bir strateji izlemesinde, video oyunlarına olan ilginin artmasının ana sebep olduğu söylendi.

İlk olarak Justin.TV’nin bir yan sitesi olarak kurulan Twitch, Eylül 2014’de Amazon tarafından 970 milyon dolara satın alınmıştı. Canlı olarak, sevdiğiniz oyunları izleyebileceğiniz ve diğer katılımcılar, oyuncularla sohbet edebileceğiniz bu platform, popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Yakın zamanda Amazon, yaptığı açıklama da sadece Twitch’e uygun oyunlar geliştirmek için bir ekip kurduğunu duyurmuştu.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE