Yıldızların Hakimi, AURELION SOL

Aurelion Sol ile buluşmamıza kısa bir süre kaldı ve Yıldızların Hakimi çevresinde sürekli dönen yıldızlarla ışıldayarak Vadi’ye geliyor.

Aurelion Sol, orta menzilli bir büyücü. Hasar veren yıldızlarının yanında, havalanarak yüzey şekillerinin üzerinden uçarak ilerleyebiliyor. Eh adı üstünde, ejderha…

Yeteneklerine bakacak olursak;

AURELION-SOL-1Pasif: KAİNATIN MERKEZİ: Aurelion Sol’un yörüngesinde durmadan dönen üç yıldız. İsabet ettikleri rakiplere büyü hasarı verir ve yetenek etkileri uygular.

Q: FELAKET YILDIZI: Aurelion Sol’un hedef yöne savurduğu yeni doğmuş yıldız çekirdeği, yetenek yeniden kullanıldığında veya Aurelion Sol’un yıldızlarının azami yörünge mesafesine ulaştığında infilak eder ve hasar vererek çevredeki bütün rakipleri sersemletir. Aurelion Sol, Felaket Yıldızı’yla birlikte hareket edebilir ve yakınında olduğu sürece yıldızın büyümesini ve infilak ettiğinde daha geniş bir alanda hasar ile sersemletme etkisi uygulamasını sağlayabilir.

W: DÖNENCE: Aurelion Sol çevresinde dönen yıldızları dış yörüngeye iterek güçlerinin artmasını sağlar. Dönence yeteneği, etkinleştirildiği anda ve yeteneğin açık kaldığı her saniye boyunca mana tüketir. Yeteneği kapattığında veya manası tükendiğinde, Aurelion Sol yıldızlarını geri çeker.

E: UZAY SEYYAHI:

Pasif: Aurelion Sol aynı yönde durmadan hareket ettiği sürece artan hareket hızı biriktirir ve keskin dönüşlerde hız kaybeder. Bu hızın bir kısmı Kaçış Sürati yükleri olarak biriktirilir ve Aurelion Sol rakiplerinden her hasar aldığında bu yükleri tamamen kaybeder.

Aktif: Kaçış Sürati yükleri azami değerine ulaştığında, Aurelion Sol Uzay Seyyahı yeteneğini etkinleştirir ve yörüngesindeki yıldızları kendine çekip havalanarak yüzey şekillerinin üzerinden uzun bir uçuşa geçer. Rotası bir kere belirlendikten sonra Aurelion Sol dönüş yapamaz ve rakiplerden hasar aldığında yeryüzüne inerek yıldızlarını yeniden yörüngesine yerleştirir.

R: IŞIĞIN SESİ: Aurelion Sol hedef doğrultuda isabet ettiği bütün rakiplerin hasar alıp yavaşlamasına sebep olan, uzun bir yıldız ateşi dalgası gönderir. Ayrıca enerji dalgasının isabet ettiği yakındaki rakipler, Aurelion Sol’un dış yörüngesine savrulur.

AURELION-SOL-2Gördüğümüz kadarıyla şimdilik orta koridor için güçlü bir büyücü seçimi Aurelion Sol. Tabi yeteneklerini kullanmaya alışmamız, farklı farklı kombolarını keşfetmemiz biraz zaman alacak. Örneğin, E yeteneği seviye atladıkça menzil artırıyor. E’yi aktif edip aynı anda Q’yu çalıştırınca iki yetenek eş zamanlı hareket ediyor ve Aurelion Sol’un yolculuğu bittiğinde Q çok büyük bir alanda patlayarak oldukça yüksek bir alan etkili hasar ve sersemletme veriyor. Bunları birlikte kullanmaya alışmak ve rakip şampiyonun o anda duracağı noktayı belirleyip ona göre uçuşa geçmek biraz zor olacak gibi görünüyor. Zira hareket halindeyken gideceği yeri değiştiremiyorsunuz. Ayrıca yine E yeteneği sayesinde, çok iyi baskınlar atabilecek bir ormancı şampiyonu da olabilir. Yetenekleri alan etkili hasar verdiği için rahat orman dönebileceğini ve sürpriz baskınlar atabileceğini düşünüyorum. Ancak henüz oynamadım ve tabii bunları denemek lazım, izlerken daha kolaymış gibi görünüyor olabilir.

Şampiyonla ve hikayesiyle ilgili ise benim düşüncelerim şöyle; ister istemez Jhin ile karşılaştırıyorum. Açıkçası ben Jhin çıkmadan önce yayınlanan gizemli videolar ve Sona’nın ölmesi (evet “Garen, Vi, Zed” diyeceksiniz ama Sona’dan başka bir şeyi merak etmiyordum açıkçası) yüzünden aşırı heyecanlanmıştım. Psikopat bir seri katilin geleceğine emindim, Sona’yla ilgili yeni şeyler öğreneceğime emindim. Ama beklediğim şeyleri pek fazla bulabildiğimi söyleyemem. Evet, Jhin müthiş bir şampiyon olmuş, hele ki o Türkçe seslendirmesi… Ancak benim ve çoğu kişinin beklentisinin altında kaldığını düşünüyorum. Biliyorum özellikle kusurlu görünmesini sağladılar şampiyonun ama biz maalesef öyle beklemiyorduk. Ayrıca “Jhin çok güçlü, çok karizmatik, çok psikopat ama yine de Rengar onu tekliyor” dediğinizi biliyorum. Aurelion Sol için de aynı şeyler geçerli olacak mı bilemiyorum (Rengar’ın teklemesi mümkün olacak gibi tabii). Targon Dağı gizemi yüzünden, gücü herkesin ve her şeyin üstünde olan bir ejderha bekliyoruz şimdi. Yani hikayeler ve videolar yine amacına ulaştı sanırım. Herkes Aurelion Sol’u konuşuyor, herkes Aurelion Sol’u bekliyor. Yıldızların Hakimi’ne baktıkça, sesini dinledikçe tüylerim diken diken oluyor benim. Ayrıca, Targon Dağı için yeni şeyler öğrenmeyi o kadar istiyorum ki, oynamayı bırakıp bu hikayeleri araştırır oldum son günlerde. Geçen sefer Sona merakım kursağımda kalmıştı, bu sefer de Diana diye sayıklarken uzun bir süre sonra yeni bir şampiyon için heyecanlanmam umarım. Evet, anladığınız üzere, şampiyonlar çok iyi çok güzel ama ben onların hikayelerini beklerken öleceğim sanırım.

league-of-legends

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE