Yeni VR Oyunu ‘Robinson: The Journey’ Çok İddialı

Ekim 2015’de tanıtımı yapılan ve sanal gerçeklik ortamı için geliştirilen yeni oyun ‘’Robinson: The Journey’’ çok iddialı geliyor. 

Dünyaca ünlü Türk oyun stüdyosu Crytek’in geliştiriciliğini yaptığı ‘’Robinson: The Journey’’ Sony’nin sanal gerçeklik platformu olan PlayStation VR için geliyor. Gizemli bir gezegene düşmüş genç bir adamı kontrol ettiğiniz oyunda, garip canlılarla karşılaşacak, bulunduğunuz değişik ortamı keşfedecek ve sırları çözmeye çalışacaksınız.

Senaryo olarak ıssız bir adaya düşen genç bir denizcinin maceralarını konu alan Robinson Crusoe kitabından esinlenildiği ve bu yüzden oyuna Robinson ismi verildiği düşünülüyor. 360 derece ve sanal gerçekliğin bütünleştiği yapımın çalışmaları firmanın kendi oyun motoru Cryengine ile yürütüldü.

Faruk, Avni ve Cevat Yerli kardeşlerin 1999 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde kurdukları Crytek, FarCry, Crysis serileri, Ryse: Son of Rome, Warface gibi dünya çapında başarı yakalamış oyunlara imza attı. İlk etapta PC ve konsollar için oyunlar geliştiren Crytek, 2010’dan itibaren mobil oyun sektörüne giriş yaptı. Firmanın ayrıca Frankfurt dışında Kiev, Budapeşte, Sofya, Seul, Şangay, İstanbul ve Austin’de stüdyoları bulunuyor.

Oyunun tanıtım fragmanına aşağıda göz atabilirsiniz.

[youtube id=”aA5pT_H41mY”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE