Yeni Doom’un Kapalı Alfa Testleri Başlıyor

Doom serisinin son oyunu için kapalı Alfa testlerinin başlamasına birkaç gün kala bazı görüntüler yayımlandı.

Bethesda’nın yayımcısı, id Software’in geliştiricisi olduğu yeni Doom’un yapım çalışmaları 2011 yılından itibaren devam ediyor. First person shooter – FPS (Birinci Tekil Şahıs) türünün ilk gerçek temsilcisi olarak kabul edilen Doom ilk olarak 1993 yılında MS-DOS işletim sistemi için piyasaya çıkarıldı. O dönem yeni bir çığır açan oyun, FPS oyun türünün temsilcisi olmuş ve bu tarz oyunlar bir dönem ‘’Doom Tipi’’ olarak adlandırılmıştır.

Oyun için ilk resmi tanıtımlar 14 Haziran 2015’de düzenlenen E3 konferansında yapılırken, yeni Doom’un 2016’nın ilkbahar aylarında PC, PlayStation 4 ve Xbox One sürümleriyle oyun severlerle buluşması bekleniyor.

Oyunun 20 yıllık geçmişi dikkate alınarak, ilk sürümlerde yer alan ana temanın korunacağı bilgisi verilmişti. Kısacası bizleri bol canavarlı ve aksiyon ağırlıklı bir macera beliyor olacak. Tek ve multiplayer modları olacak Yeni Doom’un geliştirilmesinde ‘’id Tech 6’’ oyun motoru kullanıldığını belirtelim.

Alfa Beta testinde kullanılacak bazı silahların (Super Shotgun, Repeater, Rocket Launcher, Vortex Rifle, Plasman Rifle, Gauss Cannon) görüntülerini aşağıda ilginize sunuyoruz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE