Yeni Doom Çok İddialı Geliyor

FPS türünün ilk örneklerinden Doom serisinin son oyunu hakkında yorum yapan geliştirici ‘’id Software’’ çok iddialı bir yapımın hazırlandığını söyledi.

Kreatif Direktör Hugo Martin, yeni Doom’u baştan sona yeniden tasarladıklarını ve bir remastered sürümün oyun severlere sunulmayacağını dile getirdi. Grafikler üzerine çok çalıştıklarını belirten Martin, oyunun muhteşem görünmesi için ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı.

Hikâye olarak yeni Doom’dan oyuncuların neler beklenilmesi gerektiği sorusuna cevap veren Martin, her Doom klasiğinde olduğu gibi zengin bir hikâye beklentisinde olunmaması gerektiğinin altını çizdi. Hikâyeden ziyade, aksiyonun ön planda olduğunu söyleyen direktör, kullanıcıların canavarları öldürmek ve keyif almak için Doom’u tercih ettiklerini söyledi. Öte yandan oyuna, keşfedilmesi gereken öğeler ve sırların eklendiğini de belirtelim.

2016’nın ilkbahar aylarında piyasaya çıkması beklenen Doom, PC, PlayStation 4 ve PC sürümleriyle gelecek. Öncesinde her platform için Beta sürümünün yayımlanacağını ve yakın süre zarfında duyurulacağını açıklayalım.

İlk olarak 1993 senesinde MS-DOS sürümüyle piyasaya çıkan Doom, FPS türüne öncülük etmiştir. Daha sonrasında yayımlanan benzer oyunlar ‘’Doom Tipi’’ olarak anılmışlardır.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE