Yeni Bir Harry Potter Oyunu Geliyor

Harry Potter: Wizards Unite, bir artırılmış gerçeklik oyunu olacak. 

Geçen senenin yaz dönemini kasıp kavuran Pokemon Go’yu herkes hatırlar. Çıkışıyla büyük patlama yaratan ilk artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go, bir süre sonra birçok sorun nedeniyle çoğu kişinin sıkılıp sildiği bir oyun olmuştu. Ancak oyunun sıkıcılığını ve hileleri saymazsak, Niantic Games’in geliştirildiği bu oyun, tür bakımından oldukça başarılıydı. Tabii bizim çoktan sıkılıp bıraktığımız Pokemon Go’nun, Türkiye’ye hala resmi olarak gelmediğini de hatırlatalım.

Dileriz bu sefer, aynı hata tekrarlanmaz da oyun her yerde çıkış yapar. “Bu sefer” diyoruz çünkü, yeni çıkacak olan artırılmış gerçeklik oyununu yine Niantic Games tasarlıyor. Ancak bu sefer, Pokemon avlamak yerine, etrafımızda gizlenmiş sihirli yerleri bulmaya çalışacağız. Bu sihirli yerler de tabii ki Harry Potter evreninden olacak.

Harry Potter: Wizards Unite ismiyle çıkış yapacak olan bu oyun, Niantic ve Warner Bros. işbirliğiyle hazırlanıyor. Oyunun geliştirilme aşamasını düşünürsek, elbette ki Niantic oldukça güzel şeyler yapacaktır. Dağıtım aşamasında ise, Warner Bros.’a güvenmekten başka yapacak bir şeyimiz yok.

Harry Potter: Wizards Unite’in resmi çıkış tarihi henüz verilmedi; ancak 2018 yılı bitmeden çıkış yapacağı düşünülüyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE