Yakın Gelecekte Neden GTA VI Çıkmasın?

GTA 6, şu sıralar en çok beklenen oyun. Ancak bunun gerçekleşmesi yakın bir zamanda olacakmış gibi görünmüyor. Bize kalırsa, Rockstar’ın bunun için geçerli sebepleri var.

Rockstar, GTA döngüsüne ara mı veriyor? Rockstar Games, genellikle 5 yıl arayla çıkarıyor yeni GTA oyunlarını. Bu alışkanlıklarını sürdüreceklerini düşünürsek, GTA 6, 2018 yılından önce çıkmayacak. Bununla birlikte, bu tarih 2020 yılına kadar da uzayabilir.

Rockstar Games, GTA 5’i geliştirdiğinde yıl 2013’tü. İlginç olarak, geliştirici şirket henüz GTA 5 için herhangi bir DLC paketi de yayımlamadı. Şu zamana kadar, Rockstar mutlaka bununla ilgili ipucuları verirdi ancak şaşırtıcı bir şekilde bu konuda kendilerinden hiç ses çıkmıyor.

Birçok insan GTA 6’nın VR destekli olacağını düşünüyor. Bu yüzden de biraz geç çıkabileceğini söylüyorlar. Diğer iddialara göre, GTA 6’yı geliştirmek en az yarım milyar dolar tutacak. Bununla birlikte, raporlar gösteriyor ki, GTA 6’nın çıkmamasının sebebi GTA Online’ın başarısı. Oyunun online modu geliştirici şirkete 700  milyon $’dan fazla bir kazanç sağlamış ve bu her geçen gün artıyor.

Yani, ümitsizce bekleyen fanlar, oyunun çıkmaması için GTA Online’ı suçlayabilirler. Çünkü, adamlar hali hazırda ellerinde bu kadar para getiren bir şey varken, yenisi için neden acele etsinler ?

Söylediğimiz  gibi GTA Online’ın başarısı sürerken, yeni bir GTA oyununu beklemek çok uzun sürebilir. En iyi tahminle 2018. Ancak 2020 hatta daha sonrasını bile beklemek zorunda kalabiliriz.

 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE