XIAOMI AÇIKLADI: Daha İyi Performansla Macbook Benzeri Laptop Çıkıyor

Xiaomi firması; Macbook benzeri olan ancak Macbook’tan daha ince ve daha iyi performans gösterecek bir laptop piyasaya çıkaracaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda çıkan Xiaomi yeni bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor dedikodusu doğru çıktı. Xiaomi yeni dizüstü bilgisayarlarını “Mi Notebook Air” olarak isimlendirmiş. Tanıdık geldi değil mi ? Sadece isim değil, tasarım da benzer. Şirket Apple’ın ürünlerinden oldukça ilham alarak yapmış yeni bilgisayarı.Bu o kadar da kötü bir şey değil. Şirket Çin’e bu tarz bir çok elektronik cihaz getirdi. Xiaomi, genelde telefonlarındaki yüksek fiyatlarıyla tanınsalar da durum bilgisayarlar için böyle değil.

Yeni Mi Notebook Air, daha ince ve de oyun konusunda daha kabiliyetli olarak tasarlandı. 2 farklı boyutu var. Biri 13.3 inç (1.28 kg) diğeri ise 12.5 inç (1.07kg). İki laptop da metal kaplamalı ve 13.3 inçlik olan laptop 14.8 mm kalınlığındayken diğeri 12.9 mm. Macbook’dan %13 gibi bir oranla daha ince.

Ek olarak, iki bilgisayarın da pil ömürü uzun. 12.5 inç’lik olan laptop 11 saat şarjsız çalışabiliyor. Diğeri ise 9.5 saat.  Dahası iki cihazda da ek hafıza kartı kullanabiliyorsunuz.

mi-notebook-air

12.5 inç olan bilgisayar Intel Core M3 işlemciye, 4GB RAM’e ve 128 GB hafızaya sahip.Bu laptopun piyasaya çıkış fiyatı 525 $. Yani şuanki türk lirasıyla 1580 TL.

mi-notebook-air

13.3 inç olan diğer laptop ise Intel Core i5 6200U işlemciye, 8GB RAM’e ve 256 GB hafızaya sahip olmanın yanı sıra bir de 1 GB Nvidia Force 940MX’e sahip.Bu laptopun fiyatı da 749$. Türk lirası 2254 TL.

İki laptopun da 2 Ağustos’ta Çin’de satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE