Xbox’ın Microsoft İçin Önemi Vurgulandı

Microsoft’un Xbox bölümünü satacağına dair piyasada dolaşan dedikodulara şirketin CFO’su son noktayı koydu.

UBS Global Technology Conference sırasında önemli açıklamalarda bulunan Microsoft’un CFO’su Amy Hood, oyun endüstrisinin karlı olduğunu ve Microsoft açısından gelecekte çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Microsoft’un yıllık net karı içerisinde Xbox’ın ağırlığının her geçen gün arttığı açıklanırken, son iki senede bu alana yapılan yatırımlardan geri dönüşün kısa sürede alındığı söylendi. Yeni işletim sistemi Windows 10’un Xbox One’a yeni bir anlayış getireceğinin altını çizen Hood, yakın gelecekte çok iddialı tecrübeleri kullanıcılarına sunacaklarını sözlerine ekledi.

Oyun konusunda yatırımlarına devam eden Microsoft, PC, mobil ve konsollar olmak üzere her platform için çalışmalara devam ediyor. Bu noktada, Windows 10’un yeni ekosistemlerinin bir parçası olacağı belirtiliyor. Sektörün karlılığından memnun olan Microsoft’un Minecraft’ın geliştiricisi İsveçli Mojang firmasını 2.5 milyar dolara satın alması da ileriye dönük olumlu beklentilerini açıklıyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi konusunda Unity ile Hololens isimli sanal gözlüğün geliştirme çalışmalarını yürüten Microsoft, ilk etapta olmasa da yakın süreçte bu teknolojiyi video oyunlara dâhil etmek istediğini paylaşmıştı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE