Xbox’a Facelt Uygulaması Geliyor

Rekabetçi oyun platformu Facelt yakın bir tarihte Xbox kullanıcıları için ulaşılabilir olacak. Uygulamanın şu ana kadar PC’de 4 milyon kullanıcısı var. Bu uygulama düzenli olarak otomatikleşmiş bir şekilde turnuvalar düzenliyor ve oyuncular burada birbirleriyle mücadele ediyorlar.

Xbox Facelt, Killer Instınc ve Smite’in destekleriyle çıkarılacak. Facelt’in CEO’suna göre, uygulamanın kilit noktalarından biri de turnuva organizasyonlarını mantıklı bir şekilde otomatik olarak hazırlayacak olması.

“Biz uygulamayı, oyun geliştiricileri kendi oyunlarına adapte edebilsinler ve daha iyi oyun deneyimi sunsunlar diye kullanımı kolay bir program yaptık. Facelt ile amacımız; internetteki bu otomatik turnuva düzenleme ihtiyacına hizmet etmek.

Kolay yaptık dememden kastım, platform olarak biz her şeyi yaptık. Mücadeleyi yaratmaktan tutun da oyuncuları bu mücadeleye sokma, kimlerin oynayacağını onaylama, doğru zamanda doğru maça yönlendirme, turnuvaya geri alma ve bir sonraki maçı oynamaya kadar, her şeyi düşündük. Bunların hepsi otomatik. Maçlar, oyun geliştiricelerinin multiplayer altyapılarına yapılandırıldı.”

Turnuvalar kullanıcının bulunduğu yere, arkadaş listesine, hangi oyuncuları takip ettiğine ve diğer faktörlere  göre öne çıkacak.  Kullanıcılar ayrıca turnuvayı kim ayarladı, ödüller, katılımcılar gibi turnuva bilgilerine ulaşabilecek.

Sonuçlar otomatik olarak kaydedilecek. Oyuncular turnuva maçını bitirdikten sonra Facelt ekranına yönlendirilecek ve buradan bir dahaki maçın nerede gerçekleşeceğine bakabilecek.

Maisto’nun söylediğine göre bu uygulamayla kullanıcılar kendilerine uygun oyun topluluklarına da ulaşabilecekler.

Uygulamanın birkaç hafta içerisinde çıkması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE