Xbox One’a Oculus Sanal Gözlük Hemen Gelmeyecek

Oculus’ta üst düzey yönetici olan Nate Mitchell, Xbox One oyun konsoluna Oculus sanal gözlüğünün yakın zaman içinde gelmeyeceğini dile getirdi.

Microsoft ile Oculus’un şu an için ortak bir çalışma yürüttüklerini belirten Nate Mitchell, Xbox One Rift sanal gözlüğünün bir hayal olmadığını, ama öncelliğin şu an için Windows PC için geliştirilmesi olduğunu belirtti.

Yakın zaman önce, Minecraft’ın VR sürümü için Oculus’la çalışmaların yürütüldüğü duyurulmuştu. Öte yandan bu senenin başında, Oculus Rift sanal gözlüklerinin Xbox One’lar da kullanılabileceğine dair bir takım bilgiler verilmişti. Bu özelliğin oyunları sadece sanal bir ortamda görüntülenmesine yaracağının ve tam anlamıyla bir sanal gerçeklik ortamı yaratmayacağının altı çizildi.

p>

Sözlerine, Xbox One’ın donanım olarak herhangi bir eksikliği olmadığını belirterek devam eden Mitchell, şu an için bu konuya odaklanmadıklarını söyledi.

Microsoft’un kendi geliştirdiği teknolojiyi neden Xbox One’a yönlendirmediği büyük bir merak konusu olurken, şu an için Unity Technologies ile üzerinde çalışılan ‘’Hololens’’ projesi arttırılmış teknolojiye (Augmented Reality: AR) yönelik. Microsoft ilk olarak, gerçek hayatta (üniversite, iş dünyası) kullanılabilecek bir ürün yaratmak istediğini dile getirmişti.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE