Xbox One X Başarılı Bir Çıkış Yaptı

Xbox One X'in satış rakamları oldukça yüksek.

Bilindiği üzere Xbox One X, geçen hafta piyasaya sürüldü. Bu süre içinde, İngiltere’deki satış rakamları da ortaya çıktı. En güçlü konsol Xbox One X, sadece bir haftada yaklaşık 80 bin satış yaptı. Bunun sadece İngiltere verileri olduğunu belirtelim. Tüm dünyada ne kadar satıldığını henüz bilmiyoruz, ancak Microsoft açıkladığında öğrenebiliriz.

80 bin satış rakamı, İngiltere için bile oldukça yüksek. Ayrıca İngiltere’nin de oyun piyasasındaki yeri düşünüldüğünde, sadece İngiltere’nin verilerini baz alarak, Xbox One X’in başarılı bir çıkış yaptığını söylemek mümkün. 80 bin satış rakamının yüksek olduğunu şu şekilde gösterebiliriz; PlayStation 4 Pro çıktığı hafta İngiltere’de 50 bin satış rakamındaydı. Çıkışından yaklaşık bir ay sonra da, 80 bine ulaşmıştı. Şimdi bu verileri karşılaştırdığımızda, Xbox One X’in ne kadar başarılı bir çıkış yaptığı anlaşılıyor.

En güçlü konsol Xbox One X’in 12 GB GDRR5 grafik belleği olduğunu ve 8 çekirdekli özel AMD CPU ile 2.3 GHz hızında çalışabildiğini de hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE