Xbox One Konsol ve Oyun Satışlarında Rekor Kırıldı

Microsoft’un patronu Aaron Greenberg, 2015’de hem Xbox One konsolu hem de oyun satışlarından çok memnun olduklarını dile getirdi.

2015’de Xbox One tarihinin en başarılı oyunlarını piyasaya sürdüklerini söyleyen Greenberg, hepsinin 100 üzerinden 80’i geçen MetaCritic notları aldığını belirtti. Microsoft 2015’de Rare Replay, Gears of War: Ultimate Edition, Forza Motorsport 6, Halo 5: Guardians ve Rise of the Tomb Raider gibi oyunlar piyasaya çıkarmıştı. 2015’in 2. yarısında, 2014’ün aynı dönemine göre %66 daha fazla kopya satıldığı ayrıca açıklandı. Greenberg, Xbox One çalışanlarının gösterdiği performansın bu başarının yakalanmasında en önemli faktörlerden biri olduğunu söyledi.

Xbox One konsol satışlarının da çok iyi gittiğini dile getiren Greenberg, sektörün büyümeye devam ettiğini sözlerine ekledi. Şu ana kadar 19-20 milyon civarında Xbox One satan Microsoft’a karşılık, Sony 36 milyon adet PlayStation 4 konsolu satmış durumda.

2016’da da birçok AAA yapımı oyun severlere sunmaya hazırlanan Microsoft, ilk olarak 5 Nisan’da Quantum Break’le sezonu açıyor. Haziran 2016’da diğer AAA oyunların çıkış tarihleri hakkında daha çok detay verileceği son olarak belirtildi.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE