Xbox Live Gold Üyeliğine Rekor Zam Geliyor

Xbox sahipleri için olmazsa olmaz konumunda olan Xbox Live Gold üyeliğine; Türkiye ile birlikte toplam 6 ülke için rekor zam gelecek.

Xbox kullanıcıları için oldukça önemli bir konumda olan Xbox Live üyeliklerine, 1 ay sonra rekor zam geleceği açıklandı. Türkiye ile birlikte Avusturya, İsrail, Güney Afrika, İsveç ve Macaristan gibi ülkeler; gelecek olan zamdan nasibini alacak. Yeni zam ile birlikte ülkemizde aylık 18,99 tl’den satılan Xbox Live Gold üyeliğin fiyatı; 28,99 tl’ye çıkacak. Yıllık ücretlendirmenin fiyatı ise, 99 tl’den 179’tl ye yükselecek.

Gelecek olan büyük zammın nedenini dolar kuruna bağlayan Microsoft, yeni zammın 20 Haziran 2016 tarihinden itibaren başlayacağını belirtti. Bu konuda tüm kullanıcılarına mail gönderen Microsoft, mailde şu ifadelere yer verdi:

“Değerli bir Xbox Live Gold üyemiz olarak, Gold topluluğunun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Türkiye’deki kur dalgalanmalarını dikkatlice değerlendirdikten sonra, sunduğumuz tekliflerin müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daima hizmet ve değer dengesi sağladığı anlayışıyla, Xbox Live Gold aboneliklerimiz için fiyat ayarlaması yapacağız.

Aynı şekilde, Xbox Live Gold abonelik paketlerinizin fiyatları da artacaktır. 20 Haziran 2016 tarihinden itibaren, 1 aylık Xbox Live Gold aboneliğinizin fiyatı 18,99’dan 29,00’a yükselecektir. Aboneliğiniz şu anda 20 Haziran 2016 tarihinden önce otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmışsa, bir sonraki planlanan otomatik yenileme zamanında mevcut fiyattan ücretlendirileceksiniz. Aboneliğiniz şu anda 20 Haziran 2016 tarihinden sonra otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmışsa, bir sonraki planlanan otomatik yenileme zamanında yeni fiyattan ücretlendirileceksiniz.”

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE