Xbox, Konsol Savaşlarını Resmen Başlattı

Piyasada yer alan en önemli iki oyun konsolu markası olan PlayStation 4 ile Xbox One arasında ciddi bir savaşın başladığı konuşuluyor.

Xbox’ın üst düzey yöneticilerinden Chris Charla yaptığı açıklamada, Xbox ile PC üzerinden aynı anda oyun oynama imkânı veren ‘’cross-platform play’’ özelliğinin çok sürede geleceğini belirtti. Xbox’ın sahibi olan Microsoft, oyun konsolunun kapalı devre olmasından ve PC’lerle entegre edilmemesinden dolayı uzun süredir eleştiriliyordu. Charla ayrıca çok ilginç bir detayda paylaştı; Xbox’ların PC dışında PlayStation 4 konsollarına da açık hale getirildiğini açıkladı. Kısacası, PC, Xbox One ve PS4 platformları üzerinde aynı anda oyun oynanabilecek.

Amerikalı indie oyun geliştiricisi Psyonix’in Rocket League isimli oyununun bu kapsamda kullanıcılara sunulması tahmin edilirken, oyun severler bu haberi büyük bir mutlulukla karşıladılar. Bu durum karşısında PlayStation’ın yaratıcısı Sony’nin nasıl bir hamle yapacağı merakla bekleniyor, konsolunu Xbox’lara açıp açmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Yorumcular artık tam anlamıyla bir oyun konsolu savaşının başladığını ve Microsoft’un yazılım üstünlüğüyle pazar payını arttırmayı hedeflediğini düşünüyorlar. Öte yandan Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 ile dışarıya kapalı bir ekosistem yaratacağı konusunda eleştiri oklarının hedefi olmuş durumda.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE