Xbox 360’ın Üretimi Durduruldu

Xbox’ın patronu Phil Spencer, Microsoft’un Xbox 360 üretimini durdurduğunu açıkladı.

Son kez üretilecek olanlar ve mağazalarda bulunanlar dışında bundan sonra yeni Xbox 360 konsolunun üretilmeyeceği belirtildi. İlk Xbox 360 22 Kasım 2005’de kullanıcılara sunulurken, Microsoft oyun konsolu dünyasına yeni bir soluk getirmişti. O dönem PlayStation 3 ile beraber multiplayer oyun kültürünün gelişmesine çok önemli katkılarda bulunmuşlardı.

Büyük video oyun geliştiricileri, Xbox 360’ın AAA yapımları için donanım olarak yetersiz olduğunu son bir senedir vurguluyorlardı. Hatta bazıları Xbox 360’a yeni oyun getirmeme kararı almıştı, yeni GTA ve Ubisoft oyunlarının bu kapsamda olduğunu belirtelim.

Xbox One ekseninde bir oyun ekositemi oluşturan Microsoft ayrıca kendi yazılımı olan Windows 10’u tüm ürettiği cihazların işletim sistemi olarak belirlemiş durumda. PC’ler, Xbox One, tablet ve akıllı telefonlar arasında bir bağ kuran Windows 10’un ilerleyen yıllarda oyun dünyasına şekil vermesi planlanıyor. Microsoft’un bu hamlesi sonrasında bazı oyun geliştiriciler Microsoft’u tekelci bir yaklaşım izlemekle suçlamış ve oyun piyasasına ciddi zarar vereceğini söylemişlerdi.

Xbox One sonrasında yeni bir konsol çıkaracağına dair henüz bir sinyal vermeyen Microsoft’un ne zaman sessizliğini bozacağı merakla bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE