Xbox 360, PS3 Oyunları Yeni Nesil Konsollarda Oynanabilecek mi?

Los Angeles’da düzenlenen E3 2015 Konferansı’ndan güzel bir haber Microsoft tarafından iletilmişti.

15 Haziran günü Microsoft yaptığı açıklamada, Xbox One oyun konsolunun, Xbox 360 oyunlarını artık destekleyeceğini açıklamıştı. ‘’Backward Compatibility’’ yani ‘’Geçmişe Dönük Uyum’’ olarak adlandırılan bu özellik şu an için ‘’Xbox Preview’’ üyelerine sunulmuş durumda. Yaz sezonun da tüm kullanıcıların yararlanabileceği bu özellikle beraber ilk etapta sınırlı sayıda oyunda yayımlanırken, zamanla yüzlerce fiziki ve dijital Xbox 360 oyununun kapsaması bekleniyor.

Xbox One konsolu sahipleri bu habere oldukça sevinirken, Sony’nin de benzer bir uygulamayı PlayStation’lar için yapıp yapmayacağı konuşulmaya başlamıştı. Konuyla ilgili açıklama çok gecikmeden Sony’den geldi. Üst düzey yönetici Shuhei Yoshida, söz konusu haberlerin oldukça enteresan olduğunu belirtirken,  Sony’nin yakın zaman içinde PlayStation 4’ler için bu tarz bir uygulamayı planlamadıklarını belirtti. Sony’nin buna benzer bir servisi olan ‘’PlayStation Now’’ ile kullanıcılarına buna benzer bir hizmet sağlıyor. Bu paralı abonelik sisteminde birçok eski PlayStation oyunu dijital olarak kullanıcıların ilgisine sunuluyor. Yoshida, PS4 için yeni servisler geliştirmek için çalıştıklarını belirtirken, ‘’Geçmişe Dönük Uyumun’’ çok zor olsa da, ihtimaller içinde olduğunun da altını çizdi.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE