Xbox 360 Konsolu, Harici Hard Diskleri Destekleyecek

Microsoft, yaptığı açıklamada yakın zaman da Xbox 360 oyun konsolunun da harici hard disklerle uyumlu hale getirileceğini duyurdu.

Şu an için sadece Xbox One’lar da mevcut olan bu özellik önümüzdeki aylarda yayımlanacak güncellemeyle beraber Xbox 360’lar için de geçerli olacak. En fazla 2TB’a kadar hafızası olan harici hard disklerin sistemle uyumu hale getireceği belirtilirken, artık Xbox 360 sahipleri de indirdikleri yüksek boyutlu dosyalarını kaydedebilecekler.

Son dönemde, özellikle çok yüksek boyutlara sahip yeni oyunlar (Grand Theft Auto 5, The Witcher 3: Wild Hunt gibi), Microsoft yetkililerini eski nesil konsolların kapasitelerini artırmaya itmişe benziyor. Şu an için 2 tane 32GB’lık Hard disk bağlanabilen sisteme, güncelleme sonrası 2 adet 2TB yani toplamda 4TB’lık hard disk bağlanabilecek. Xbox’ın üst düzey yöneticilerinden Larry Hyrb yaptığı açıklama da güncellemenin ‘’Preview Program 360’’ üyeleri için öncellikli olarak geleceğini ve 2015 içerisinde ise tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi.

Xbox 360’ın piyasaya çıkışının 10. yıl dönümü bu senenin Kasım ayında kutlanacak. Microsoft, lansmanından itibaren 83 milyon adet Xbox 360 oyun konsolu sattı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE