Witcher Serisi 20 Milyon Kopya Sattı

Polonyalı geliştirici CD Projekt RED’in CEO’su Adam Kasinki geçen hafta verdiği demeçte Witcher serisinin toplamda 20 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı.

Söz konusu açıklama şirketin 2015 son çeyrek kar rakamları duyurusu sırasında yapılırken, Witcher 3: Wild Hunt’ın tek başına 10 milyon adet sattığı söylendi. 19 Mayıs 2015’de piyasaya PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleriyle çıkan oyun, Ağustos 2015 itibarıyla 6 milyon kopya satış rakamına ulaşmıştı.

2007’de çıkan The Witcher’ı daha sonrasında The Witcher 2: Assassin’s of Kings izlemişti. Witcher 3 için kusursuz bir lansman yapılırken aynı zamanda kullanıcılara 16 adet ücretsiz DLC verilmişti. 200 saatin üzerinde oynanış süresi sunan ve çok büyük bir haritaya sahip oyun 2015’e damgasını vurmayı başarmıştı. Mükemmele yakın bir FPS – çözünürlük dengesi yakalanırken, oyun severler ortaçağda geçen bir fantezi dünyasına davet edilmişti. Oyunun ana kahramanı Geralt hakkında daha fazla oyun yapılmayacağı açıklaması yapılırken, Witcher serisinin devam edebileceği belirtiliyor.

CD Projekt RED şu an için 2077 yılında geçen bilimkurgu temalı Cyberpunk 2077’nin geliştirme çalışmalarını yürütüyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE