Windows 8 ve 10’un Sıkıcı Oyunu Solitaire Büyük Bir Oyuncu Sayısına Ulaştı

Solitaire ismiyle tanıdığımız Windows’un 3.0 versiyonundan beri hayatımızda olan ve şimdi yeni versiyonu bulunan oyun 100 milyon insan tarafından oynanıyor.

Microsoft, resmi Xbox One sitesinde, Solitaire ile ilgili bazi bilgiler paylaştı.  Bu yazıya göre,  günde ortalama 55 milyon insan Solitaire oynuyor. Xbox’ın başarı listesinde ise 1.3 milyardan fazla oyun skoru bulunuyor. Ayrıca Microsoft,  Solitaire’nin tüm zamanların en çok oynanan Windows oyunu olduğunu ileri sürdü.

Microsoft ayrıca Solitaire Koleksiyonunun IOS ve Android cihazlara da geleceğini duyurdu. Xbox Live ile de işbirliği içinde olacak olan oyunu, başarımlarınızı ve günlük mücadelelerinizi istediğiniz cihaza taşıyabileceksiniz.

Windows 10 kullanıcıları için ise bu sonbahar Events adı verilen bir oyun geliyor. Microsoft’un söylediğine göre bu oyunla  bir sürü ödül kazanacak ve arkadaşlarınıza ya da diğer insanlara karşı oynayabileceksiniz.

Yeni Microsoft Solitaire Koleksiyonu geçmişteki Solitaire’den farklı olacak. Windows 8 ive 10 ile beraber çıkan oyun 5 farklı klasik kart modeli içeriyor. Klondike, Spider, FreeCell, Pyramid ve Tripeak.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE