Windows 10’un Yeni Web Tarayıcısı Spartan’ın Testleri Başladı

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’a gelecek yeni web tarayıcısı için testlere başlandı.

Kod adı ‘’Project Spartan’’ olan yeni browser, Windows 10’nun ana tarayıcısı olurken, Internet Explorer da yer almaya devam edecek. Zaten, 1 milyar kullanıcısı olan Internet Explorer bir anda rafa kaldırmak düşünülemezdi, ama zamanla ilgi azalacak ve mazideki yerini alacaktır.

Bu linke tıklayarak kayıt yaptırıp, Spartan’ı test edebilir ve izlenimlerinizi paylaşabilirsiniz. Şu an için tam sürümü yayımlanmayan browser’a bu yaza kadar daha değişik özelliklerinde ekleneceğini de belirtelim.

Tarayıcının son resmi adının ne olacağı henüz netlik kazanmamakla beraber, Explorer’a göre çok daha sağlam bir tarayıcı olan Firefox ile nasıl yarışacağını da merakla bekliyoruz.

Windows 10’a ayrıca PC üzerinden Xbox oyunlarını oynayabileceğiniz ‘’Cortana’’ isimli bir uygulama da gelecek. Ayrıca bu uygulamayı kullanmak için Xbox Live Gold üyesi olmanızda gerekmiyor.

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere, PC ve tablet üzerinden tüm Xbox oyunlarının oynanması muhtemelen mümkün olmayacaktır. Ama bu uygulamanın, ilk kez konsol satın alacakların aklını çeleceği de su götürmez bir gerçek.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE