Windows 10’la Gelecek Browser’ın Adı ‘’Microsoft Edge’’ Oldu

San Francisco’da düzenlenen ‘’Microsoft Build Developer’’ konferansı kapsamında Windows 10’la beraber gelecek yeni browserın isminin ‘’Microsoft Edge’’ olacağı açıklandı.

2014’ün sonunda duyurusu yapılan ve uzun süre ‘’Project Spartan’’ kod adıyla anılan yeni tarayıcı, Internet Explorer’a alternatif bir seçenek olarak gelecek. Uzun zamandır, kullanıcılarını memnun edemeyen Internet Explorer tamamen rafa kaldırılmazken, zamanla etkinliğini kaybedecek.

Yeni browser, Microsoft’un sanal gerçeklik teknolojisini de desteklerken, ayrıca paylaşılan görsellerde göreceğiniz üzere birçok detayın düşünüldüğü ve İngilizce tabirleriyle ‘’user friendly’’ (kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun) bir hale getirildiği görülüyor.

Öte yandan, insider.windows.com adresinden kaydınızı yaptırabilir ve ‘’Microsoft Edge’’ i test edebilirsiniz. İnternet tarayıcısı şu an için geliştirilme aşamasında olduğundan bir takım bug’larla karşılaşabileceğinizi de hatırlatalım.

Windows 10 için henüz resmi bir çıkış tarihi paylaşılmadı ama AMD’nin CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre Temmuz sonu kullanıcıların ilgisine sunulması bekleniyor.

Oyun severleri de memnun edecek birçok yenilikle gelecek yeni işletim sistemi, Xbox oyunlarını PC’nizde oynama imkânı sunuyor. Microsoft’un gelecekte piyasaya sunmayı planladığı teknolojiler için de bir alt yapı olacağını düşündüğümüz ‘’Windows 10’’ için bakalım kullanıcı yorumları nasıl olacak?

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE