Windows 10, Xbox One’a Yaz Sonrası Gelecek

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un PC’lere bu yaz aylarında gelmesi beklenirken, Xbox One’lara yaz sonrası entegre edileceği duyuruldu.

Yukarıdaki açıklama, Microsoft’un Xbox’dan sorumlu yöneticisi Phil Spencer’dan gelirken, kesin bir tarih verilmediğini de belirtelim. İlk olarak Xbox One Preview Program üyelerinin kullanacakları Windows 10’un testleri resmi çıkış tarihinden 1 ay önce başlayacak. Hatırlarsanız, mikroçip üreticisi AMD’nin CEO’su Lisa Su, Windows 10’un PC’ler için Temmuz ayı sonunda piyasaya çıkmasına göre üretim planlarını yaptıklarını söylemişti.

Yeni işletim sisteminin Xbox One’a da dâhil edileceği ilk olarak Ocak 2015’de duyurulmuştu, fakat o zamandan bu yana Windows 10’un, oyun konsolu üzerinden ne şekilde çalışacağına dair çok fazla detay paylaşılmadı. Excel gibi Microsoft Office uygulamalarının Xbox One üzerinden kullanılamayacağı ama PC’nizdeki bazı kolaylıkların Windows 10 sayesinde konsola taşınacağı açıklanmıştı. Nasıl bir düzenleme yapılacağı merakla bekliyoruz açıkçası.

İlk etapta ücretsiz olarak kullanıcılara verilecek Windows 10 sayesinde, PC’niz üzerinden Xbox One oyunlarını da oynayabileceksiniz. Ayrıca, Internet Explorer’ı yavaş yavaş rafa kaldırmayı amaçlayan

 ‘’Microsoft Edge’’ isimli yeni bir tarayıcı da yeni sistemle beraber gelecek. Microsoft’un ilerleyen dönemlerde hayata geçireceği virtual reality (sanal gerçeklik) gibi teknolojilerin de temelini oluşturacak Windows 10’dan uzun süre bahsedeceğiz gibi duruyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE