Windows 10, Temmuz 2015 Sonu Çıkacak

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10’un Temmuz ayının sonunda çıkacağı söylendi.

Yatırım bankalarının analistleriyle yaptığı telekonferans sırasında, AMD’nin (Advanced Micro Devices) CEO’su Lisa Su, bir soru üzerine AMD’nin mikroçip üretim planlarını, Windows 10’un Temmuz sonunda piyasaya çıkmasına göre ayarladıklarını dile getirdi. Ayrıca, AMD’nin Ana kart, RAM, TV kartı, Grafik İşlemcisi gibi ürünleri de ürettiğini belirtelim.

Bu arada, resmi açıklama Microsoft’tan gelmediği için ‘’Temmuz sonu’’ kesin bir tarih olmasa da aynı sektörde olan şirketler bu tarz bilgilere daha hızlı ulaşmalarıyla bilinirler. Öte yandan, koskoca AMD’nin tüm üretim stratejisini tahminler üzerinde değil, kesin bilgiler üzerine yapması beklenir. Sonuç olarak, lansman tarihinin Temmuz sonu olmasını kuvvetle muhtemel buluyoruz.

Oyun severleri en çok mutlu edecek özelliğin, Windows 10 ile beraber Xbox oyunlarını ‘’Xbox Gaming’’ uygulaması sayesinde oynayabilmeleri olacak şüphesiz. Ayrıca, Microsoft bu özellik için Gold üyelik tarzında bir koşulda aramayacağını daha önce teyit etmişti. Ayrıca son olarak Windows 10’nun ismi henüz belli olmayan ve o yüzden ‘’Project Spartan’’ kod anıyla anılan yeni bir browser ile geleceğini de hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE