Windows 10, İlk PC’ye Sonra Xbox One’a Gelecek

Microsoft’un, 2015 Temmuz ayı sonunda çıkması beklenen yeni işletim sistemi ‘’Windows 10’’ un ilk olarak PC’ler için geleceği teyit edildi.

Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden Joe Belfiore, San Francisco’daki ‘’Build Conference’’ sırasında yaptığı açıklama da; Windows 10 ilk olarak PC’lere daha sonra Windows alt yapısıyla çalışan cep telefonlarına, Xbox One, HoloLens ve diğer cihazlara geleceğini açıkladı.

Windows 10’un Xbox One’lara entegre edileceği Ocak 2015’de açıklanmıştı ama nasıl bir entegrasyon sürecinin olacağını hakkında herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Öte yandan, Windows 10’da çalışacak ve üyelik gerektirmeyecek yeni uygulama sayesinde Xbox One oyunları, PC üzeriden oynanabilecek.

Xbox One Preview Programı üyelerinin, resmi çıkış tarihinden 1 ay öncesinde test edebilecekleri Windows 10, Microsoft’un yeni teknolojilerinin de altyapısını oluşturacak.

2018 yılı itibarıyla toplamda 1 milyar cihazın, Windows 10 işletim sistemini kullanmasını bekleyen Microsoft yetkilileri, bizim kanımızca Apple’la sıkı bir rekabete girmeye hazırlanıyorlar. Diğer taraftan, Hololens teknolojisinin geliştirilmesi konusunda Unity Technologies ile ortaklık yapma kararı alan Microsoft, uzun dönemde piyasayı yeniden şekillendirme peşinde.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE