Windows 10, 400 Milyon Kez İndirildi

Microsoft’un son nesil işletim sistemi Windows 10’un tüm dünyada 400 milyon kez indirildiği açıklandı.

Söz konusu açıklama Microsoft tarafından ZDNet sitesine yapılırken, Haziran sonunda bu rakam 350 milyon civarındaydı. Hesaplama yapılırken son 28 günde aktif olarak kullanılan cihazlar dikkate alınırken, toplam indirilme sayısının çok daha fazla olduğu düşünülüyor. Windows 10’nun yüklendiği cihazların, PC, tabletler, cep telefonları, Xbox One ve HoloLens sanal gerçeklik gözlüğü olduğunu belirtelim.

Microsoft, Windows 10’nun en hızlı büyüyen Windows olmasını ve 2018’de 1 milyar cihazda kullanılmasını hedefliyor. Windows’dan sorumlu üst düzey yönetici Yusuf Mehdi, müşteri memnuniyeti açısında Windows 10’un şu ana kadarki en başarılı ürünleri olduğunu dile getirmişti.

Windows 7 ve 8 kullanıcıları 2015 Temmuz ayında ücretsiz olarak Windows 10’a geçerken, Temmuz 2016’dan sonra ücretli hale gelmişti. Kurumsal sürümü için aylık 7 USD gibi bir fiyat ödenirken, perakende sürüm için şu an için bir ücret alınmıyor. Microsoft’un eninde sonunda tüketicilerden bir ücret talep etmesi düşünülürken bunun Windows 7 veya 8’den Windows 10’a geçenler için olacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE