WhatsApp’a Soruşturma Açıldı

Facebook yetkilileri, WhatsApp'ın mühendisleri hakkında soruşturma başlattı. 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son günlerde çökmesiyle gündeme geldi. Birkaç gün önce, uygulama yaklaşık yarım saat boyunca çalışmadı ve bu çökme bazı bölgelerde iki saat sürdü. WhatsApp’ın bu şekilde çökmesi ise sosyal medyada gündeme geldi. WhatsApp’ı Twitter’da kontrol eden kullanıcılar sayesinde #Whatsappdown etiketi popüler oldu.

Bilindiği üzere birkaç sene önce önce WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmıştı. Uygulamanın geçen gün çökmesi üzerine ise kullanıcılar, WhatsApp’tan şikayetçi oldu ve bu şikayetlerini de Facebook’ta dile getirdiler. Facebook da kendisine yapılan şikayetleri dikkate aldı ve bunu mahkemeye taşıdı. Facebook yetkilileri,  WhatsApp için çalışan mühendislere soruşturma açtı. Facebook, Singapur’daki sözcüsü sayesinde yaptığı açıklamada, sonuç alana kadar bu konu ile ilgili çalışacaklarını söyledi.

WhatsApp’ın çökmesi üzerine yapılan şikayetler ise şu şekilde; internet üzerinden doldurulan şikayet forumlarına göre, kullanıcıların %48’i WhatsApp’a bağlanamadığını söyledi. Kullanıcıların %38’i ise, mesaj alıp gönderemediklerini söyledi. WhatsApp’ta şimdilik başka bir sorun yok gibi gözüküyor. Bakalım Facebook’un bu konu hakkındaki çalışmaları nasıl sonuçlanacak, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE