WhatsApp, Kullanıcı Sayısı ile Rekor Kırdı

Popüler uygulama WhatsApp, 1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip. 

WhatsApp sadece bir iletişim uygulaması olsa da artık neredeyse hepimizin kullandığı, en popüler uygulamalardan biri haline geldi. Hatta artık mesajlaşmak yerine, birbirimize WhatsApp’tan yazıyoruz ve işlerimizi bu uygulama üzerinden halletmeye çalışıyoruz. Tabii bunda da WhatsApp’ın sadece İnternet harcıyor olmasının etkisi büyük. Hatta uygulama üzerinden yani sadece İnternet paketlerimizden gidecek şekilde; telefon konuşmaları ve görüntülü konuşmalar da yapabiliyoruz. Hâl böyle olunca, uygulamanın neden bu kadar popüler olduğu anlaşılıyor.

WhatsApp’ın dışında da farklı iletişim uygulamaları bulunmasına rağmen, WhatsApp zirveyi kimseye bırakmıyor.  Facebook’un CEO‘su olan Mark Zuckerberg tarafından verilen bilgilere göre; WhatsApp bir ay içinde aktif 1.5 milyar kullanıcıya ulaşmayı başardı. Tabii kullanıcı sayısı rekoru denildiğinde akla günlük rekorlar geliyor ve aylık raporlar dendiğinde bu ciddiye alınmayabilir; ancak yeryüzünde 7 milyar insanın yaşadığını belirtelim. Bunların 1.5 milyarının bir ay içinde WhatsApp’ta aktif olması da büyük bir rakam.

Bu raporlar ise 2017 yılının sonundan elimize ulaşan raporlar. WhatsApp’ın günlük aktif kullanıcı sayısının ise 300 milyon olduğunu da belirtelim. Yani aslında günlük kullanıcı sayısı ile bile büyük bir başarı elde ediyor. Bakalım WhatsApp, bu sene de bu popülerliğini korumayı başarabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE