WESG 2016 Türkiye Elemelerinde Şampiyon Space Soldiers Oldu

26 – 28 Ağustos tarihlerinde Dubai’de düzenlenecek olan World Electronic Sports Games 2016’nın CS:GO Türkiye elemelerinde Dark Passage ve Space Soldiers ekipleri karşı karşıya geldi.

Yarı finalde Gürcistan ekibi MillenniuM’u 2-0’lık skorla geçen Dark Passage adını finale yazdırdı. Turnuvada sadece Türk vatandaşlarının oynaması gerektiği için bu turnuvada Azmican “asmo” Berberoglu yerine Kerimhan “tokmakhead” Duman takım kadrosuna dahil oldu.

Space Soldiers ise oldukça çekişmeli geçen 2 maçta da rakibi HWA Gaming’e karşı galip gelerek adını finale yazdıran diğer takım oldu. Space Soldiers takımında da Tugay “TuGuX” Keskin yerine Millenium takımından tanıdığımız Türk oyuncu Engin “MAJ3R” Küpeli mücadele etti.

Cobblestone haritasında maça hızlı başlaya Space Soldiers ekibi yıldız oyuncusu XANTARES liderdiğinde rahat bir oyunla ilk maçı 16-8 kazandı. Cache haritasında ise maça iyi başlayan taraf Dark Passage oldu. İlk 6 round sonunda 5-1 geride olan Space Soldiers ngiN ve XANTARES’in etkili performansıyla geriden gelerek ikinci maçı da 16-9 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Bu sonuçlarla Space Soldiers ve Dark Passage takımları 26 – 28 Ağustos tarihlerinde Dubai’de bölge finallerinde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandılar. TurkGamer ekibi olarak her iki takımımıza da başarılar diliyoruz, bileğinize kuvvet çocuklar!

 

 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE