WATCH_DOGS 2 Kasım’da Geliyor

Assassin’s Creed ve Far Cry gibi ünlü serilerin arkasındaki başarılı şirket Ubisoft, 2014’te piyasaya sürülmüş olan açık dünya oyunu olan WATCH_DOGS’un ikinci oyununun tüm dünyada 15 Kasım günü PlayStation 4, Xbox One ve Windows PC için satışa çıkacağını duyurdu!

Serinin ikinci oyunu niteliğinde olan WATCH_DOGS 2, şirketin yaklaşık iki yıldır geliştirmekte olduğu bir oyun. İlk oyunda olduğu gibi, bu oyunda da ana tema internette veri güvenliği, hacking ve bunun gibi konuları ele alıyor ve böylece karakterimiz Marcus Holloway ile San Francisco Bay Area’yı bizlere sunuyorlar.

[youtube id=”udAWr1wnBHQ”]

Oyunun ana karakteri Marcus Holloway hakkında çok kısa bir özet geçmek gerekirse, hack konusunda oldukça yeni yetenek ve güçlerle donatılmış, zeki ve genç bir ‘hacktivist’ kendileri.

[youtube id=”w4jBSqaVq44″]

Oyuncular, San Francisco Bay Area bölgesinde geçecek olan bir hayli geliştirilmiş ve dinamik bir görünüm kazanmış açık dünyaya giriş yapacaklar. Bay Area, insan yaşamının tüm kontrolünü ele geçirmiş ve bu sayede şehrin altyapısını kontrol eden gelişmiş işletim sistemi ctOS 2.0’ı kullanıyor ve bu sistem hiç geçmemesi gereken ellerde ve yanlış zamanlarda kullanılırsa şehirde bulunan bütün vatandaşların günlük hayatları, mahremiyetleri ve bunlara bağlı olarak kişisel verileri de büyük sorunlara yol açabilecek bir sistem olarak da adlandırılabilir.

Oyuncular, ctOS 2.0’ın tahmin algoritmasının tabiri caiz ise kölesi olmuş ve ayrıca ‘işlemediği bir suçla’ yargılanan ana karakter Marcus ile, ctOS 2.0’ı sonsuza dek yok edecek ve bu yolda ellerindeki en tehlikeli silah kusursuz hack yetenekleri olacak. Sadece düşmanlarını hacklemek ile kalmayıp otomobil, vinç, kamyon, drone ve oyunda bulunan bir sürü şeyi kontrol etme şansına da sahip olan oyunculara, düşmanlarını saf dışı bırakmak için bu yolda isterlerse gizlilik yetenekleriyle, isterlerse de daha saldırganca yöntemleri kullanabilme imkanı sunan Ubisoft’un yapımcılarından Dominic Guay, ‘’Yaratıcı ekibimiz olağanüstü bir WATCH_DOGS deneyimi sunmak için ciddi anlamda yoğun bir şekilde çalışıyor.’’ ve ardından ekliyor,

‘’WATCH_DOGS’un hayranlarına, hem de marka ile yeni tanışacak oyunculara çekici gelecek kesintisiz çokluoyuncu deneyimi eşliğinde sarıcı bir hikaye sunacağımız için çok heyecanlıyız.”

Fakat bütün bunlar bir yana, görünen o ki oyuncuların hemen hemen hepsinin aklında serinin ikinci oyununda da, ilk oyundaki gibi ‘shooting aim’ sıkıntılarının yaşanıp yaşanmayacağı sorusu yer alıyor. Umarız ki Ubisoft, iki yıllık sıkı bir çalışma ve biz oyunculara karşı yaşadığı heyecan ile hem böylesine başarılı görünen bir hikayeyi hem de yeni geliştirdikleri bir hayli yaratıcı ortamı, oyunun eksi yönleriyle kaybetmez.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE