VR, Video Oyunlara Olan İlgiyi Arttıracak

Sanal Gerçeklik (VR: virtual reality) teknolojisinin video oyunlar açısından ‘’ek bir özellik’’ mi yoksa ‘’devrimsel nitelikte’’ mi olacağı hala tartışılmaya devam ederken, VR’ın video oyun pazarını büyüteceği iddia ediliyor.

Video oyun endüstrisinin kuruluşundan itibaren pazarı büyütmek için yoğun çaba harcanmış ve her çıkan konsolla beraber kullanıcı sayısı giderek artmıştı. Oyuncu sayısının artması sektörün büyümesi ve kar marjlarının yükselmesi anlamına gelirken VR, kullanıcılarına tamamen farklı bir deneyim sunmakta.

Sanal bir dünyaya adım attığınız bu yeni tecrübede Everest dağına tırmanabilir, yüksekten atlayabilir, bir korku filminin tam ortasında yer alabilir, kısacası bugüne kadar cesaret edemediğiniz birçok tecrübeyi yaşayabilirsiniz. İşte bu noktada herkesin kendinden bir parça bulacağı bu sanal dünyanın çok geniş bir kitleye hitap edeceği düşünülüyor. Video oyunlarında bu akımdan faydalanacağı ve kullanıcı sayılarını arttıracağı tahmin ediliyor.

Yaklaşık bir hafta içerisinde Oculus Rift ve HTC Vive’ın tüketici sürümleri piyasaya çıkmaya hazırlanırken, PlayStation 4’e özel olarak gelecek PSVR’ın 2016’nın sonlarına doğru kullanıcılara sunulması planlanıyor. Söz konusu cihazların fiyatları 400 ile 800 dolar arasında değişirken, Rift ve HTC Vive için oldukça yüksek donanımlı bir PC’ye ihtiyaç duyulduğunu ayrıca belirtelim.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE