VR First BAU Lab İçin Proje Başvuruları Açıldı

Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik laboratuvarı olan VR First’te proje geliştirebilmek için başvurular başladı.

Dünyaca ünlü video oyun geliştiricisi Crytek ile Bahçeşehir Üniversitesinin ortak kurdukları VR First BAU Lab, sanal gerçeklik projesi geliştirmek isteyen herkese kapılarını açıyor. Ekip veya bireysel projelerin dâhil edilebileceği program süresince katılımcılar, CryEngine destekli PC’ler ve VR donanımlarla çalışmalarını yürütebilecekler. Öte yandan düzenli olarak verilecek eğitimlerin yanı sıra, global ölçekte iş yapan VR şirketlerinin tecrübelerden yararlanılabilecek.

Son başvuru tarihi 29 Şubat 2016 olarak belirlenirken projenizle şu adresten başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

VR First’ün açılışı Ocak 2016’da Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Crytek Kurucu Başkanı Cevat Yerli, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu tarafında yapılmıştı. Sanal gerçekliğin önümüzdeki 10 seneye damgasını vuracağı açılışa katılanların ortak düşüncesi olurken, Türkiye’nin de bunun bir parçası olması temel hedef olarak karşımıza çıkıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin daha önceki yıllarda Türkiye’nin ilk oyun laboratuvarı olan Bug’ı ve video oyun tasarımı yüksek lisans programını kurduğunu belirtelim.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE