Volkswagen Çalışanlarına Pokemon Go Yasaklandı

Dev şirket Volkswagen, 70.000 çalışanının Pokemon Go’yu telefonlarına yüklemelerini yasakladı.

Yaklaşık bir buçuk ay önce piyasaya sürülen Pokemon Go, dünyanın her yerinde çok ses getirmişti. Çok kısa bir sürede popüler olan ve Nintendo’nun hisselerini ikiye katlamasını sağlayan bu oyun hala popüler. Ancak oyun çok sevilmesinin yanı sıra, bir süredir bazı yerlerde yasaklanmasıyla da gündeme gelmeye başlamıştı. Bazı ülkelerde ve bir takım tehlikeli bölgelerde başlayan bu yasaklamalar bu sefer de herkesi şaşırtarak, ünlü Alman firmasından geldi.

Volkswagen, çalışanlarının 70.000’inin Pokemon Go oynamasını yasakladı. Bunun sebebi ise şu şekilde açıklandı; Pokemon Go oynanmasıyla firma casusluğu riskinin artırıldığı söylendi. Bu yasaklama sadece oyunun şirkette oynanmaması için değil, güvenlik amacıyla yapıldığı için ayrıca şirket çalışanlarının telefonlarına Pokemon Go’yu yüklemesi de yasaklandı.

Bu sadece keyfi bir şekilde şirket çalışanlarının eğlenmelerini kısıtlamak için yapılmadı. Bilindiği üzere Pokemon Go, oyuncularının konum bilgilerine, kameralarına, veri paylaşımına ulaşabiliyor. Uygulamanın istediği bu izinler de şirketin henüz dışarı yaymak istemediği bir bilgisinin, ekran görüntüsünün sızma ihtimalini artırıyor.

Bu yasaklama çok büyük bir marka olmanın yan etkisi olarak görülebilir. Uygulamayı kullanan çalışanlar, firma casusluğuna daha kolay hedef olabilirler. Volkswagen, bu şekilde önlemini almaya çalışıyor diyebiliriz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE