Vessel Video İzleme Servisi, Şimdide Android’lere Geldi

Vessel, Youtube’e alternatif olarak geliştirdiği online video izleme servisinin şimdide Android’lere geldiğini duyurdu.

Şu an için Android’lerde ‘’Beta’’ sürümü olan uygulamaya ayda 2.99$’a üye olabileceksiniz. Paralı aboneler, bazı videoları ücretsiz üyelerden daha önce izleme olanağına sahip olurken, yayımlanan reklamları da izlemek zorunda kalmayacaklar.

Uygulama ilk olarak iOS sürümüyle Mart 2015’de piyasaya çıkmıştı. NBCUniversal, Fox, A&E Networks, Discovery gibi birçok medya kanalından videoların dâhil edildiği sisteme, zaman içinde spor programları, video oyunlar, diziler gibi birçok kategori eklenmişti.

Vessel’in kurucu ortakları olan Jason Kilar ve Richard Tom yaptıkları açıklama da, ‘’online video izleme iş modelinin’’ henüz erken evresinde olunduğunu ve büyük bir gelişme potansiyeli barındırdığını dile getirdiler. TV, sinema ve dijital içeriklerin giderek mobil cihazlarla izlenmeye başlayacağının altını çizen ikili Vessel’in başarısı konusunda da oldukça iddialılar.

Projeyi geliştirmek için 75 milyon dolarlık büyük bir fon bulan şirket, Youtube tarzı, videoları izlenen kullanıcıların para kazanacağı bir sistem de geliştirmiş durumda. Hatta bazı kullanıcılara Vessel’de videolarını paylaşmaları için önceden bir ödeme yapıldığı da açıklandı.

Hatırlarsanız, yakın zaman önce Ericsson’da yayımladığı bir raporda, 2020 senesinde dünyadaki mobil data kullanımının %60’ını videoların oluşturacağını belirtmişti.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE