Valve’dan CS:GO’da Şike Yapanlara Ömür Boyu Ban Cezası

Valve, Counter Strike: Global Offensive’de (CS:GO) şike yapan oyunculara verdiği ‘’Ban’’ cezasına açıklık getirdi.

2015’in Ocak ayında, 3. kişilere para kazandırmak için bilerek maç kaybettiği iddia edilen bazı  takım oyuncularının CS:GO turnuvalarından Ban’landığı açıklanmıştı. Valve yeni yaptığı açıklamayla söz konusu cezanın süre kısıtlaması olmadan ‘’ömür boyu’’ olduğunun altını çizdi. Böylelikle, olayın gerçekleşmesinden 1 sene sonra oyuncuların yasağının kalkacağı yönündeki beklentilere son nokta konulmuş oldu.

Ayrıca geçen sene yaşanan şike skandalında takımlar birbirilerine karşı bilerek kaybetmişler ve daha sonrasında maçta kazanılan birçok değerli eşyayı birbirlerine yollamışlardı. Valve, böylelikle iBUYPOWER, NetCodeGuides.com ve Team Torqued takımlarını ve oyuncularını (Duc “cud” Pham, Derek “dboorn” Boorn, Casey Foster, Sam “Dazed” Marine, Braxton “swag” Pierce, Keven “AZK” Larivière, Joshua “Steel” Nissan) bütün CS:GO turnuvalarından men etmişti.

Steam’deki en popüler oyunlardan biri olan CS:GO aynı zamanda çok ilgi gören bir e-spor etkinliği. Counter Strike ilk olarak Half-Life’ın bir modu olarak 90’ların sonunda piyasaya çıkmış ve FPS türü için büyük bir devrim niteliğinde olmuştu.

21 Ağustos 2012’de yayımlanan CS:GO’nun klasik ve rekabetçi, silah yarışı, yıkım ve ölüm maçı modları bulunuyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE