Unity Oyun Motoru 5.1 Güncellemesi Yayımlandı

Unity Technologies, Unity 5.1’in indirilmeye hazır olduğunu duyurdu.

Unity 5’in gücünü arttıran bu yeni güncellemeyle beraber daha efektif bir çalışma ortamının oluşturulmasının yanında, ayrıca çoklu platformlara destekte artıyor.

Unity’nin resmi bloğundan yapılan açıklamada, Cities Skylines gibi bir oyunu sadece 13 kişiden oluşan bir ekiple geliştirilmesine imkân sağlayan ‘’Unity 5’’ oyun motorunun yeni bir soluk getirdiği belirtilirken, versiyon 5.1 hakkında bazı detaylar paylaşıldı.

170’den fazla bug’ın düzeltildiği yeni sürüm, görüntü kalitesinden, oyun kodlamasına kadar birçok alanda geliştirmeler içeriyor. 5.1’in Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) teknolojisini destekleyecek bir yapıya kavuşturulduğu bilgisi verilirken, zaten yakın zaman önce Microsoft ile Unity Tech, Hololens teknolojisi geliştirmek için işbirliği yapma kararı almışlardı. Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10’un da VR’yi destekleyecek bir alt yapıya sahip olacağını da hatırlatalım. Öte yandan, Epic Games’in eski başkanı olan Dr. Mike Capps’ında bu kapsamda Unity Tech’e danışmanlık vereceği haberi bir diğer gelişmeydi.

Ayda 700.000’den fazla geliştirici, oyun stüdyosu ve yayımcıya hizmet veren Unity Tech, oyun dünyasını, sunduğu çözümlerle desteklemeye devam ediyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE