Ubisoft, Vivendi Kıskacında

Başarılı oyun geliştirici Ubisoft, Vivendi tarafından devralınmasına karşı bazı önlemler aldı.

Ubisoft, Bpifrance bankasının sahip olduğu 3.6 milyon adet hissesini geri alırken, hisse başı fiyat 33.8 Euro olmak üzere, toplamda 122.5 milyon Euro ödedi. Anlaşmanın Kasım 2016’da tamamlanması bekleniyor.

Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bpifrance bankasına kendilerini yıllardır desteklediği için teşekkür ederken, büyük medya devi Vivendi’nin tavrını üzüntüyle karşıladıklarını belirtti. Vivendi şu an için Ubisoft’un %20,1’ine sahip durumda olurken, daha fazla hisse satın alımıyla şirketin yönetimini ele geçirmeyi planlıyor.

Video oyun endüstrisinin çok dinamik ve riskli bir yapısı olduğunu söyleyen Guillemot, doğru zamanda doğru risklerin alınması gerektiğine dikkat çekiyor. Öte yandan, oyun endüstrisinde şirket birleşme ve devralmalarda zamanlamanın çok önemli olduğunu vurguluyor.

Bu sene kuruluşunun 30. yılını kutlayan Ubisoft, 7 oyununu ücretsiz olarak herkese hediye ediyor. Fransa’da Guillemont kardeşler tarafından temelleri atılan firma, Assassin’s Creed serisi, Far Cry, Watch Dogs, Rainbow Six, Prince of Persia gibi oyunlarıyla tanınıyor.

10 binin üzerinde çalışanı olan Ubisoft’un piyasa değerinin 3.785 milyar Euro olduğunu son olarak belirtelim.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE