Ubisoft Oyunları Artık Sadece Yeni Nesil Konsollara Gelecek

Oyunun geliştiricisi ‘’Ubisoft’’ un yaptığı açıklamaya göre, ‘’Assassin’s Creed’’ serisi için yeni çıkacak oyunların bundan sonra sadece yeni nesil konsollar için çıkacağı belirtildi.

Assassin’s Creed Unity şu an için Xbox One, PS4, PC edisyonlarıyla piyasa da yer alırken, Assassin’s Creed Rogue’un ise Xbox 360, PS3 ve PC versiyonları bulunuyor.

Son dönemlerde, PlayStation 4 ve Xbox One oyun konsollarının piyasaya hâkim olmaya başladığını açıklayan Ubisoft yetkilileri, eski nesil konsollara olan ilginin zamanla azalmaya başladığını söylediler. Öte yandan, oldukça ilgi gören dans etme oyunu olan ‘’Just Dance’’ serisinin eski konsollara gelmeye devam edeceği teyit edilirken, Ubisoft’un diğer oyunları için genel politika bu şekilde oluşturulmuş durumda.

Yakın zamanda, GTA 5’in geliştiricisi Rockstar Games’de buna benzer bir açıklama yapmış ve PlayStation 3 ve Xbox 360’ın sistemsel özelliklerinin yeni GTA oyunları için yetersiz olabileceğini vurgulamıştı.

‘’Assassin’s Creed Sydicate’’ ve’’ Rainbow Six: Siege’’ oyunlarının Xbox Onve ve PS4 sürümleriyle 2015’in sonuna doğru piyasaya çıkması beklenirken,   The Division’ın ise 2016 başında oyun severlerin ilgisine sunulması bekleniyor. Öte yandan, bu oyunların PC’ler içinde geleceğini kesinleşirken, Wii U versiyonu için herhangi bir açıklama yapılmadı.

2015’in ilk çeyrek kar rakamlarını açıklayan Ubisoft’un satış gelirlerinin %52’sini PS4, Xbox One oyunları oluştururken, Xbox 360 ve PS3 oyunları ise %15’lere gerilemiş bulunuyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE