Twitter Çalışanlarına Kendi Hisselerini Dağıtacak

Sosyal medya devi Twitter’ın kurucularından ve şu anki CEO’su olan Jack Dorsey, şirketin 1/3 hissesini çalışanlara prim olarak vermek üzere bir havuza aktardıklarını söyledi.

Dorsey resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, küçük bir oluşumun büyük bir parçası olmaktansa, büyük bir oluşumun küçük bir parçası olmayı tercih ettiğini söyledi. Gelecek hafta 2015 3. çeyrek sonuçlarını açıklayacak Twitter’ın bu kararı çalışanlarını oldukça motive edeceğe benziyor.

Öte yandan Twitter geçen hafta 336 kişinin işine son vermişti. Şirket çalışanlarının yaklaşık %8’si ile yollar ayrılırken, çoğunluğun mühendislik ekibinden olduğu açıklanmıştı. Şirketin Jack Dorsey’den önceki CEO’su Dick Costolo, çalışan sayısını 2 katına çıkarmış ve reklamlardan para kazanma stratejisi izlemişti. Yeni kullanıcı kazanamadığı belirtilen Twitter’ın işten çıkarmalar sonrası daha karlı hale geleceği ve büyüme hedeflerine daha rahat ulaşabileceği düşünülüyor.

Twitter, Mart 2006’da Jack Dorsey, Evan Williams, Biz Stone ve Noah Glass tarafından kurulmuş ve Temmuz 2006’da piyasaya çıkmıştı. 2012 senesinde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Twitter, Mayıs 2015’de 302 milyonu aktif olmak üzere, 500 milyon kişi tarafından kullanılıyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE