Twitch’in Masaüstü Uygulaması Discord’a Rakip Oluyor

Twitch masaüstü uygulaması, Discord’a olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

Twitch’in masaüstü uygulamasının geleceği, geçtiğimiz Mayıs ayında duyurulmuştu. Uygulama nihayet yayımlandı. İlk bakışta, Discord’a oldukça benzediği gözüküyor. Uygulamada Dark Mode denilen bir mod bulunuyor. Bu modda ise sesli ve görüntülü konuşma, sunucular gibi özellikler var. Dolayısıyla Twitch Masaüstü’nün Discord’a rakip olarak geldiği söyleniyor.

Twitch, bu yeni uygulamasını şu şekilde tanıtıyor: “Evinizi 7 gün 24 saat boyunca yazılı veya sesli olarak arayabileceğiniz bir yer.” Bu uygulama sayesinde takipçiler, yayıncıları ile tanışabilecek ve konuşabilecek. Yayıncı kapalı olsa bile takipçiler birlikte takılabilecekler. Bu özellikleri de herkesin aklına Discord’u getiriyor.

Kısa bir süre önce Discord, yeni bir görüntülü konuşma özelliği deniyordu. Yeni çıkan Twitch Masaüstü’nde ise görüntülü konuşma özelliği zaten bulunuyor.

Twitch, resmi Twitter hesabından, yeni uygulamasının tanıtım videosunu paylaştı. Uygulamayı indirebilmeniz için gerekli olan link de aynı paylaşımda bulunuyor. Twitch Masaüstü’nün tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE