Twitch’e Artık Video Yüklenebilecek

Oyuncuların canlı yayın yaptığı platform Twitch’e “Twitch Upload” özelliği eklendi. Bunun sayesinde artık, önceden çekilmiş olan videolar da Twitch’e yüklenebilecek.

İki sene önce Amazon tarafından satın alınan Twitch, büyük bir değişikliğe gidiyor. Henüz beta sürecinde olan Twitch Upload, tıpkı YouTube gibi olacak.  Oyuncular videolarını Twitch kanallarına yükleyebilecekler ve bunların silinme tarihinin kontrolü de oyuncuların elinde olacak. Bu yeni özellik Twitch’te zaten var olan, “eski canlı yayın kayıtlarının kanallarda bulunması” gibi düşünülebilir ancak ondan farkı silinme tarihleri olacak. Bu videolar canlı yayın kayıtları gibi, belli bir süre sonra kanaldan silinmeyecek.

Bu özelliğiyle Twitch’in YouTube’a tam anlamıyla rakip olması bekleniyor. Zaten oldukça yüksek internet trafiğine sahip olan Twitch, YouTube’un özelliğini de bünyesine alınca bu sitelerin internet trafiklerinin oldukça değişeceği söylenebilir.

Twitch’in uzun zamandır YouTube’un trafiğini hedeflediği biliniyordu. “Twitch Upload” adı verilen bu yeni özellik de bu hedefin ilk adımlarından biri olarak duyuruldu. Aynı zamanda; YouTube’un şu an “YouTube Heroes” adı verilen uygulaması olumsuz yorumlar alıyor ve bu da kullanıcıların YouTube’tan soğumasına sebep olabilir. Bu açıdan, Twitch’in bu yeni adımının oyuncuları oldukça heyecanlandırdığı söylenebilir.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE