Türkiye’de League of Legends Liseliler Ligi Yapılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yapacağı turnuvada birinci olanlar, iletişim fakültesini kazanmış olurlarsa, onlara %100 burs verilecek. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin düzenleyeceği turnuvada, lise düzeyindeki oyuncular yarışacak. Turnuvaya 13-19 yaş grubu arasındaki oyuncular katılabilecek. Finalde birinci gelen takım oyuncuları, ÖSYM sonucunda İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne yerleşirlerse, %100 eğitim bursu kazanacaklar.

Dolayısıyla bu turnuvanın sadece bir e-spor turnuvası olduğunu söylemek yanlış olur. Gençler, bu turnuva ile akademik kariyerlerine de katkıda bulunabilecekler. Bu da, e-sporun ülkemizde ne kadar hızlı bir şekilde geliştiğini gösteriyor. BİLGİ Playerbros League’nin katılımı ücretsiz ve isteyen herkes bu turnuvaya katılabilir. Oyuncular, takımlar oluşturarak turnuvaya katılacaklar. Bu takımlar da 5+1 şeklinde oluşturulacak. BİLGİ Playerbros League’nin kayıtları, 15 Kasım’a kadar sürecek. Öncelikle yapılan maçlar ile en iyi 16 takım belirlenecek. Daha sonra bu ilk 16 takım da 4 Ocak 2018’de büyük finalde yarışacak.

BİLGİ Playerbros League’nin maçları, ülkemizdeki ünlü sunucular sayesinde, biz oyuncularla buluşacak. Ayrıca Ocak’ta yapılacak büyük finalde, farklı etkinlikler ve League of Legends dışında ödüllü e-spor turnuvaları da yapılacak. Turnuvanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE