TurkGamer 23 Ocak’ta Virtual Reality LA Fuarına Katılıyor

Turkgamer ekibi olarak 23 Ocak 2016’da Los Angeles’ta düzenlenecek VRLA (Virtual Reality Los Angeles) fuarına basın partneri olarak katılıyoruz.

1000’in üzerinde üyesi olan VRLA, sanal gerçeklik geliştiricilerini, hayranlarını ve öncülerini bir araya toplamayı amaçlıyor. 2014’ün Şubat ayında Cosmo Scharf, John Root, Jonnie Ross, Jessica Ward ve Adam Levin tarafından yaratılan etkinlik VR endüstrisini gelişmesini ve tanınmasını hedefliyor.

Gün boyunca sürecek olan etkinlikte Oculus Rift, Google Cardboard, Samsung GearVR, HTC Vive ve birçok firma, geliştirme aşamasında oldukları projelerini ve demoları katılımcılara sunacaklar. Sponsorlar arasında AMD, Jaunt, Samsung, Survios, 360 Heros, Crytek, HTC Vive, Nvidia, Starbreeze Studios ön plana çıkarken, büyük teknoloji devlerinin yanı sıra, Start-up’larında katılımı gerçekleşecek. Bizde gün boyunca etkinlik alanında büyük geliştiricilerle kısa röportajlar yapıp, demo görüntüleri ve backstage çalışmalarını sitemizde paylaşacağız.

Ayrıca 2015 VRLA yaz etkinliği için oluşturulan bir videoyu aşağıda ilginize sunuyoruz.

[youtube id=”fkronRUjucs”]

2016 içerisinde, uzun süreden beri geliştirilen sanal gerçeklik cihazlarının tüketicilere sunulacak olmasıyla beraber, VR ilk defa geniş kitlelere ulaşacak. İlk etapta video oyun ve kısa sinematik tecrübelere dâhil edilecek teknolojinin daha sonrasında tıp, mimari, inşaat, eğitim gibi geniş bir alana yayılması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE