Türk Oyunu ‘Osmanlı Savaşları’ 1 Mart’ta Yayımlanacak

Facebook üzerinden oynanabilen Türk yapımı ‘’Osmanlı Savaşları’’ 1 Mart 2016’da tam sürümüyle oyun severlerin ilgisine sunulacak.

Osmanlı İmparatorluğu temalı 3D online aksiyon ve strateji oyunu, Mert Seçkin, Ömer Faruk Bulanık ve Aytaç Coşkun’un kurdukları Limon Games tarafından geliştirildi. Lise yıllarından itibaren Osmanlı İmparatorluğunu konu alan bir oyun yapma fikrine sahip olan geliştiriciler, 2011 yılında proje aşamasına geçtiler. 2013’ün Kasım ayında Mersinli bir e-pin firması olan Kopazar tarafından finansal olarak desteklenen Osmanlı Savaşları’nın Aralık 2015’te kapalı Beta, Şubat 2016’da ise açık Beta testleri gerçekleştirdi. Kopazar’ın üst düzey yöneticisi olan Mehmet Ekinci projeyi 2013 yılında TV’de gördüklerini ve Limon Games ekibini çok inançlı buldukları için projeye teknik ve maddi destek verme kararı aldıklarını söyledi.

3 sene boyunca gece gündüz çalışarak geliştirilen oyun, aynı zamanda Osmanlı tarihi hakkında önemli bilgiler içeriyor. İmparatorluğun askeri yapısı oyuna entegre edilirken, oyuncular strateji geliştirip yeni yerler fethediyorlar. Öte yandan, oyun içerisinde şiddet ve kan içeren efektlerden kaçınıldığı açıklandı. Free to play olan oyunda içerik satışı yapılacak.

Osmanlı Savaşları’nın tanıtım videosunu aşağıda ilginize sunuyoruz.

[youtube id=”OYyqvhJWmBE”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE