Türk Oyun Sektöründe Büyük Birleşme

Türkiye’nin en büyük oyun fuarı ‘’GameX’’ ile sektöre kapsamlı reklam ve tanıtım hizmeti sunan ‘’Gaming in Turkey’’ Mayıs 2016 itibarıyla işbirliği yapma kararı aldılar.

PC, mobil, offline, e-spor, konsol oyunları derken kitlesi çok hızlı bir şekilde büyüyen Türk video oyun sektörü, Oyunder gibi kar amacı gütmeyen derneklerinde katkılarıyla büyük bir ekosistem olma yolunda ilerliyor. Bu alanda büyük bir potansiyel gören ve sinerjilerini birleştirme kararı alan ‘’GameX’’ ve ‘’Gaming in Turkey’’ ortak tecrübeleri sayesinde büyük işlere imza atmaya hazırlanıyorlar.

Rönesans Fuarcılık, Türkiye’deki ilk bilgisayar fuarı olan Compex’i 1981’de düzenlemeye başladı. 2005’den itibaren ‘’GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’’ ile yüzbinlerce oyun severi bir araya getiriyor.

Gaming in Turkey oyun ajansı sektörde uzun yıllar çalışmış kadrosuyla 2015’de kuruldu. Özellikle Türkiye pazarına girmek isteyen oyun firmalarına A’den Z’ye pazarlama ve danışmanlık hizmetleri veren ‘’Gaming in Turkey’’ kuruluşundan bugüne kadar geçen bu çok kısa süre içerisinde 5’ten fazla global markaya hizmet vermeye başladı.

Konu hakkında düşüncelerini paylaşan Rönesans Fuarcılık’ın kurucusu İsmet Göksel ‘’ Yıllardır başarı ile sürdürdüğümüz ve yüzbinlerce genci bir araya getirdiğimiz GameX organizasyonlarını bu stratejik anlaşma ile bir üst seviyeye çıkarmak en büyük amacımız. Her iki tarafında kendi uzmanlık alanlarını birleştirerek ortaya çıkaracağımız sonuçların Türkiye’de oyun sektörünün büyümesine katkı sağlaması da en büyük arzumuz ”  dedi.

Gaming in Turkey kurucularından Ozan  Aydemir ise “Gaming in Turkey olarak kısa zamanda oldukça geniş kitlelere seslenmeyi başardık. Özellikle yurt dışından ülkemize yatırım yapmak isteyen yapımcı ya da yayıncı oyun firmalarının buluşma noktası haline geldik. Sadece pazarlama ve danışmanlık alanlarında verdiğimiz hizmetlerle değil, Türkiye pazarı ile ilgili sunduğumuz bilgilerle de pazarın büyüklüğünü buraya gelmek isteyen markalara anlatmaya çalışıyoruz. Bu stratejik partnerlik ile amacımız buraya yatırım yapmak isteyen her oyun markasına full hizmet vermek ve yatırımların sayısını ve boyutunu arttırmak olacak. ” açıklamaları ile işin boyutunu bir kez daha dile getirdi.

İsmet Göksel ile GameX 2015 açılışında yaptığımız özel röportaja aşağıda göz atabilirsiniz.

[youtube id=”UsdjmtiDBXU”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE