Türk Geliştiriciden Yeni Bir Mobil Oyun: Happy GUM GUM

Lise öğrencisi ve yazılım meraklısı olan Hamdi Genç, kendi çabalarıyla geliştirdiği mobil oyun ‘Happy GUM GUM’ ı Google Store üzerinden yayımladı.

Oyunda, sakız makinesinden kaçmaya çalışan bir sakızı kontrol ediyorsunuz. Makineye takılmadan hızlı hareket etmeli ve platforma yapışmadan dışarıya ulaşmayı başarmalısınız. Sınırlı hamle hakkınız olan oyun 30 bölümden oluşurken, doğru stratejiyi belirlemeniz ve hamleleri doğru hesaplamanız gerekiyor. Her bir bölümün sonunda elde ettiğiniz yıldızlarla daha hareketli sakızlar satın alabiliyorsunuz. Eski bölümleri geri dönüp tekrar oynayabileceğiniz oyunda daha fazla yıldız kazanıp mağazadan alışveriş yapabiliyorsunuz. 12 MB’lık dosya boyutuna sahip ve ücretsiz olan bu oyunun iOS’lara gelip gelmeyeceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Bireysel geliştiricinin uzun uğraşları sonucu piyasaya çıkardığı oyunun grafikleri ve kodlaması da tamamen kendisi tarafından yapıldı. Java ve Libgdx gibi programlar kullanılarak geliştirilen oyun şu an için arzu edilen kitlesine ulaşabilmiş değil. Yetenekli geliştiricinin ilerleyen süreçte Hit olabilecek projelere imza atabileceği düşünülüyor.

Oldukça keyifli olan ve denemenizi tavsiye ettiğimiz Happy GUM GUM’ı bu linkten indirebilirsiniz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE