Trapped Dead Lockdown İncelemesi

Bigmoon Studios’un geliştirdiği, Headup Games tarafından yayımlanan Trapped Dead Lockdown; zombi kıyameti temalı bir action-packed hack & slash RPG oyunudur.

Diablo’ya benzeyen oynanış ve zombiler mi, daha ne olsun ? Küçük bir indie yapım olmasına rağmen gayet eğlenceli bir oyun kendisi. Zaman zaman garip hataları olsa da yine de kendini oynattırıyor.

trapped-dead-lockdown

Oyuna girdiğimize karşımıza 5 tane sınıf çıkıyor. Her sınıfın kendine has özellikleri ve kullanabildikleri ekipmanlar var fakat oynanışa ekstradan çok fazla etki etmiyor sınıf farklılığı. İlginizi çeken herhangi bir sınıfı seçip oynayabilirsiniz. Bu 5 sınıftan ilki Marine. Oldukça iyi eğitilmiş profesyonel bir özel kuvvetler mensubu. Yakın ve menzilli dövüşte oldukça kuvvetli. Saldırı tüfekleri ve roket atarlar gibi ağır silahları kullanmada usta. Kayıp karısını arayan gariban bir mehmetçik. ikinci sınıf Butcher. Bu abimiz tam bir sığır. Çok güçlü olduğundan dolayı yakın dövüşte oldukça etkili. Bu yüzden de balyoz, balta ve gürz gibi silahlar kullanıyor genelde. Arada yaptığım o ufak ironiyi de yakaladıysanız ne mutlu size (Kasap ve sığır olayı hani). Üçüncü sınıfımız Exorcist. Kendisi güçlü yeteneklere sahip iyi eğitimli bi papaz. Şeytani güçlerle özellikle Undead’ler ile savaşmaya adamış kendini. Özel büyülerinin yanı sıra kılıç ve crossbow kullanma konusunda da yetenekli. Bildiğimiz cinci hoca işte. 4. Sınıfımız Marshall. Bu da madur bi polis memuru. Yakın ve menzilli saldırılarda etkili. Direnen zombileri sevmez. 5. Ve son sınıfımız Assassin. Ezio’nun büyük büyük büyük torunlarından biri. Duygusuz bir ölüm makinesi olmak için eğitilmiş. Çok çevik ve güçlü. Ayrıca bir çok silahı kullanma konusunda da uzman. Belki de aralarındaki en karizmatik karakter. Bu özelliğini de büyük büyük büyük dedesi Ezio’dan almış.

Bu 5 karakterden birini seçip isim vs. formalitelerini geçtikten sonra oyunumuza küçük bir sokakta başlıyoruz. Bir nevi tutorial gibi bir şey. Oyunun temellerini öğreniyoruz. Bu bölüm de gayet eğlenceli zaten verilen ipuçları dışında tutorial’mış gibi gelmiyor çünkü zaten oyun sizi lap diye zombiler tarafından ele geçirilmiş çoktan yok olmaya yüz tutmuş bir kasabanın göbeğinde başlatıyor. Direkt atmosfere alışıyorsunuz. Oyunun grafikleri yılına göre iyi değil tabi, indie bir oyun ama fazla bozmuyor çünkü kan efektleri çok başarılı. Zombi öldürdükten sonra çıkan kanlardan dolayı yaşattığı haz muazzam. Left4Dead serisi ile yarışır bu konuda.

trapped-dead-lockdown-1

Oyunun iyi yönlerinden yeterince bahsettim.Şimdi gelelim kötü yanlarına.Çok basit kötü kontrol hataları var oyunda. Mouse ile bir yere tıklayıp karakteriniz o yere doğru yönelip harekete geçtiğinde bazen kendince sapıtıp tam tersi yöne gidebiliyor. Arkanızdan zombiler geliyorken böylesi bir hata çok sinir bozucu olabiliyor inanın bana. Bir diğer eksisi ise RPG öğelerinin çok zayıf olması. Envanter ve Yetenek Ağacı sistemi dışında RPG namına bi şey yok gibi bir şey oyunda. Bunlara rağmen indie oyun piyasasında kanımca ortalamanın üzerine çıkan bir oyun kendisi. Oyunun bir de çoklu oyunculu modu var çok kurcalamaya fırsat bulamamış olsam da co-op yani bildiğiniz.

Soru sormaya gerek yok alıp arkadaşlarınızla oynayın. Siz dahil toplamda 4 kişi ile aynı oyunu oynayabilirsiniz. Diablo tarzı oyunları seviyorsanız bu oyun da tam size göre. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE