Tolkien’in Hayatı Film Oluyor

Tolkien'in hayatını anlatacak olan filmin, çekimlerine başlandı.

J. R. R. Tolkien’i bilmeyen yoktur, hatta biraz büyük bir iddiada bulunarak, sevmeyen bile yoktur diyebiliriz. Tolkien, sıfırdan yarattığı Orta Dünya’sı ile, resmen fantastik edebiyatın temelini oluşturur. Popülerlik açısından bakacak olursak, Yüzüklerin Efendisi serisinin başarısı ortada. Bu başarı hem edebi anlamda hem de beyaz perdede kendini gösterdi. Maalesef kendisi, öldükten sonra değeri anlaşılan yazarlardan. Hatta Tolkien’in kitabını bitiremeden öldüğü ve arkasında bıraktığı notları sayesinde, oğlunun kitaplarını tamamladığı biliniyor.

Dönemimizin başarılı fantastik yazarlarından George R. R. Martin’in de en çok Tolkien’in eserlerini sevdiği ve Game of Thrones evrenini yaratırken ünlü yazarın Orta Dünya’sından ilham aldığı biliniyor. Martin’in henüz hayattayken değeri anlaşılan, nadir sanatçılardan olduğunu hatırlatalım. Maalesef Tolkien bu kadar şanslı değildi. Dolasıyla Tolkien’in hayatı çoğu kişi tarafından merak ediliyor.

1892 – 1973 yılları arasında yaşamış olan Tolkien’in hayatını izleme fırsatı bulacağız bu film ile. Birinci Dünya Savaşı’na da katılmış olan yazarın, eserlerini nasıl yazdığını izleyebileceğiz. Ayrıca bu filmde, yazarın gençlik yıllarına değinilecek. Doyasıyla Tolkien’in gençlik dönemini, aşk hayatını ve arkadaşlık ilişkilerini de izleme şansımız olacak.

Tolkien, Nicholas Hoult tarafından canlandırılacak.  Edith Bratt’i Lily Collins, Peder Francis’i ise Colm Meaney canlandıracak. Filmin senaryosu, David Gleeson ve Stephen Beresford tarafından yazıldı. Filmin vizyon tarihinin henüz belli olmadığını da belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE